Prvo praćenje rada u našoj školi

Autor: Stjepana Kadić, 29. 4. 2024.

Učitelji rado odlaze u europske škole po nova iskustva, kompetencije i saznanja. Sretni smo i ponosni na to što je naša škola atraktivna za kolege koji provode svoje ‘job shadowing’ mobilnosti kod nas. „Job shadowing“ ili praćenje rada, vrsta je aktivnosti u kojoj nastavnik promatra i prati svakodnevni posao, radno okruženje, metode i načine rada kolege iz neke europske škole.

Pet učiteljica iz Italije, točnije iz DDS Gragnano 2 "Oreste Lizzadri", posjetilo je Osnovnu školu Fran Koncelak Drnje u sklopu njihove Erasmus akreditacije. Tijekom svojeg boravka u Drnju, od 15. do 19. 4. 2024., pratile su nastavu u matičnoj školi, ali i u Područnoj školi Sigetec i Područnoj školi Josipa Generalića Hlebine. Talijanske učiteljice imale su priliku konkretno živjeti iskustvo promatranja i poznavanja inovativnih obrazovnih praksi te doći u dodir s hrvatskom kulturom.

Ovakva suradnja i razmjena iskustava donosi mnoge koristi za školu, učitelje i učenike, od direktnog upoznavanja drugih kultura, jezika i običaja do pronalaženja partnera za buduće projekte i suradnju. Istaknule su kako su naši učenici vrlo pristojni  i radišni te kako vlada dobro radno ozračje u školi.

Za vrijeme svog boravka posjetili su Galeriju naivne umjetnosti u Hlebinama, dvorac Trakošćan i Varaždin. Vjerujemo da ćemo i u budućnosti nastaviti započetu suradnju.

Ana Tustonjić Dombaj, uč. hrvatskoga jezika

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Fran Koncelak" Drnje / Pemija 72, HR-48322 Drnje / www.os-fkoncelak-drnje.skole.hr / ured@os-fkoncelak-drnje.skole.hr