« Prosinac 2018 »

Roll up Prilika za sve 3.pdf

Hlebinski učenici i učitelji posjetili Aziju

Krajem studenog tim učenika i učitelja Područne škole Josipa Generalića Hlebine proveo je tjedan dana u Turskoj. U okviru provedbe Erasmus+ projekta RADWAN učenici i učitelji boravili su u glavnom gradu, Ankari.

Erasmus+ projekt RADWAN projekt je kojemu je glavni cilj povećanje obrazovnih mogućnosti, implementacija inovativnih metoda učenja, povećanje tolerancije i jednakosti te učiniti obrazovanje privlačnijim. U suradnji s Područnom školom Josipa Generalića Hlebine, provode ga i škole iz Poljske, Turske i Španjolske. Škola iz turskog grada Ankare bila je domaćin treće kratkoročne razmjene učenika u okviru ovog projekta. U razmjeni je sudjelovalo 12 učenika iz Hrvatske, Poljske, Španjolske te 20 učenika iz domaćinske škole.

U sklopu projekta učenici i učitelji upoznali su tursku tradiciju i kulturu, obrazovni sustav, ali I unaprijedili svoje vještine I sposobnosti.

Učenici su svojim vršnjacima iz projekta prezentirali tradicionalne hrvatske slastice. Kroz ovaj projekt učenici su imali izvrsnu priliku saznati kako žive njihovi vršnjaci u drugim dijelovima svijeta.

Osobito je bio zanimljiv posjet regiji Kapadocija i Nacionalnom parku Göreme koji je zajedno s povijesnim lokalitetima upisan kao svjetska baština UNESCO-a. Cijela regija obuhvaća izvanredna čuda prirode kao što su stožasti vilinski dimnjaci. Kapadocija također ima i bogato kršćansko povijesno i kulturno naslijeđe.

Ovom kratkoročnom razmjenom učenika u okviru Erasmus+ projekta RADWAN započeo je drugi ciklus dvogodišnjeg projekta.