Primljena Europska nagrada za inovativno poučavanje

Autor: Stjepana Kadić, 28. 11. 2023.

Učiteljica naše škole, Ana Tustonjić Dombaj, sudjelovala je na European Innovative Teaching Award 2023 eventu koji se održao u Bruxellesu 24. i 25. studenoga 2023.

Ovogodišnja tema bila je "Obrazovanje i inovacija" i povezana je s Europskom godinom vještina. Istražuje uvođenje postojećih i novih tehnologija u suvremene obrazovne sustave. Naša je škola dobila nagradu u kategoriji osnovnoškolsko obrazovanje za svoj Erasmus+ projekt SLAM – STEM Learnig Activities & Methods.

Europska komisija je 2021. godine, u okviru Komunikacije o uspostavi europskog prostora obrazovanja do 2025. godine, utemeljila Europsku nagradu za inovativno poučavanje ("The European Innovative Teaching Award" - EITA). Specifični ciljevi Europske nagrade za inovativno poučavanje su: proslaviti postignuća nastavnika i škola te učiniti njihov rad vidljivijim, utvrditi i promicati iznimne prakse poučavanja i učenja, poticati uzajamno učenje nastavnika i osoblja škole i isticati vrijednost programa Erasmus+ za europsku suradnju nastavnika.

Tijekom programskog razdoblja 2021. – 2027. svake se godine dodjeljuju do četiri nagrade po zemlji sudionici programa Erasmus+ 1, po jedna za svaku od sljedećih kategorija:  rani i predškolski odgoj i obrazovanje, osnovnoškolsko obrazovanje, srednjoškolsko obrazovanje i škole u sustavu strukovnog obrazovanja i osposobljavanja (strukovne škole).

Tijekom dva dana održane su radionice Future-Ready Learning: Navigating Digital Education with a Focus on AI Initiatives and Resources, Next generation Erasmus+ i Innovation in education na kojima su sudionici raspravljali o budućnosti obrazovanja. Vrhunac događanja bio je predstavljanje nagrađenih projekata te govor gđe Sophie Eriksson Waterschoot, direktorice za mlade, obrazovanje i Erasmus+.

Ana Tustonjić Dombaj, koordinatorica Ersmus+ projekta SLAM

Osnovna škola "Fran Koncelak" Drnje / Pemija 72, HR-48322 Drnje / www.os-fkoncelak-drnje.skole.hr / ured@os-fkoncelak-drnje.skole.hr