Memento prijateljstva - 2. radionica

Autor: Adela Stilin, 13. 11. 2020.

Učenici 7.b razreda na Satu razrednika proveli su drugu radionicu po redu u sklopu projekta "Memento prijateljstva".

Radionica: jačanje samopouzdanja i sigurnosti u ophođenju u ostvarivanju životnih ciljeva.
Cilj radionice je jačati samopouzdanje i samopoštovanje učenika te uzeti u obzir male uspjehe tijekom dana koji nas grade kao osobu te na taj način ostvaruju životne ciljeve.
Razgovorom u krugu raspravljamo o pitanjima: što je za učenike uspjeh; kako izgleda uspješna osoba, što je samopouzdanje, tko ima samopouzdanja, kako ga dobiti/povećati/njegovati i slično.
Učenicima dijelim papire u kojima je nacrtana „Duga samopoštovanja“ gdje učenici moraju upisati odgovore na sljedeća pitanja: „Dobar sam prijatelj jer...“, „Najsretnija sam...“, „Ponosna sam na sebe jer...“, „Posebna sam jer...“, Dobar sam u ...“. Na kraju duge stoji poruka „JA SAM VRIJEDNA OSOBA!“
Učenici nakon toga izvlače papiriće s imenima prijatelja i prijateljica iz razreda, te dobijaju još jednu „Dugu samopoštovanja“ ali ovaj puta moraju ispuniti dugu o svojem prijatelju ili prijateljici čije su ime izvukli.
Na kraju smo poruke sakupili i zalijepili na hamer papir, a poruke za prijatelje je podijelila razrednica, anonimno, kako učenici ne bi znali tko je za njih pisao lijepe riječi koje podižu samopouzdanje i samopoštovanje.
Shema duge je preuzeta s ove mrežne stranice.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola "Fran Koncelak" Drnje / Pemija 72, HR-48322 Drnje / www.os-fkoncelak-drnje.skole.hr / ured@os-fkoncelak-drnje.skole.hr