HEP dodijelio stolno računalo Područnoj školi Torčec u sklopu natječaja „Za naše male genijalce“

Autor: Maja Hižman, 7. 5. 2017.

Krajem ožujka krenuo je nagradni natječaj „Za naše male genijalce – runda četvrta“ pod organizacijom i pokroviteljstvom HEP – a i Narodnog radija. Zadatak je bio snimiti video o svojoj školi i predstaviti svoju informatičku učionicu (ukoliko je škola uopće ima).

Maleni genijalci Područne škole Torčec brzo su se bacili na posao, smislili video te krenuli u pustolovinu snimanja. Ideja tijekom snimanja nije nedostajalo, isto tako ni smijeha i zadovoljstva. Pokazali su videom mnoštvo problema koji se javljaju u školama zbog nedostatka računala. Konkurencija prijavljenih škola je bila velika, tako da su nade za uspjeh bile vrlo male, no ipak je prepoznat ogroman trud malenih genijalaca te je početkom travnja u školu stigla sretna vijest o osvojenom računalu. Od ukupno 85 prijavljenih škola s područja cijele Republike Hrvatske ova mala škola velikog srca i mnoštva genijalaca ušla je među 15 najboljih kojima su dodijeljena računala. Predstavnik HEP – a je posjetio školu u petak, 5. svibnja 2017. i razveselio mališane vrijednom donacijom , a oni su mu zauzvrat pripremili kratak program dobrodošlice. Učenici su se predstavili kratkim recitacijama, dok je učenica Monika Bali napisala pjesmu posvećenu HEP – u i Narodnom radiju u znak zahvale. Dodjeli je prisustvovao i ravnatelj škole, gospodin Ivan Pikivača, koji se završetkom programa obratio prisutnima te iznio zadovoljstvo radom Područne škole Torčec. Na samom kraju vrijedni roditelji su pripremili skromni domjenak te počastili sve prisutne goste. Važno je istaknuti, koliko god škola bila mala, polaze je učenici velika srca iza kojih stoje roditelji koji su glavni i odgovorni za ta divna malena bića. Uz sve ranije spomenute kvalitete i prije svega ogromnu podršku roditelja naravno da ni rezultati ne izostaju!

Autorica: učiteljica Maja Solina

Mi još možemo samo dodati kako je i skromna učiteljica Maja uvelike zaslužna za ovaj, svima nama na čast, veliki uspjeh!

(Više fotografija)

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola "Fran Koncelak" Drnje / Pemija 72, HR-48322 Drnje / www.os-fkoncelak-drnje.skole.hr / ured@os-fkoncelak-drnje.skole.hr